fbpx
untitled 5 of 7 - O mnie

Witaj na mojej stronie!

Nazywam się Magdalena Stefanowska i od 2008 roku zajmuję się dietetyką i planowaniem żywienia. Na początku zajmowałam się wyłącznie dietetyką, jednak od samego początku mojej pracy wydawało mi się to zbyt wąską dziedziną. Doświadczenie w pracy z pacjentem potwierdziło badania mówiące, że tylko 5% osób potrafi po diecie utrzymać uzyskaną wagę, tylko 5% nie wraca do swoich starych nawyków żywieniowych, tylko 5% chudnie skutecznie. A co z resztą? To aż 95% społeczeństwa, próbującego zmienić coś w swoim sposobie żywienia, wyglądzie, życiu. Czyżby byli mniej ważni? Czy nie można im w żaden sposób pomóc?

 

Poszukiwania rozwiązań poprowadziły mnie w kierunku psychologii i dlatego właśnie, gdy tylko pojawiła się taka możliwość, skończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS -kierunek PSYCHODIETETYKA, oraz odbyłam staż w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu, pod kierownictwem dr Anny Januszewicz. Dzięki temu, oraz wielu szkoleniom z zakresu dietetyki i psychodietetyki od 2013 roku mogę prowadzić moich pacjentów właśnie w tym nurcie.

Jestem członkiem założycielem Towarzystwa Psychodietetyki z siedzibą we Wrocławiu.

Od kilku lat zajmuję się również promocją zdrowia i prowadzę zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, oraz w świetlicach, Domach Kultury i szkołach.

Studia z dziedziny psychodietetyki pozwoliły mi połączyć wiedzę z zakresu żywienia, z wiedzą dotyczącą psychologii odżywiania. Moja obecna praca z pacjentem to rezultat przemyśleń i doświadczenia wieloletniej pracy oraz licznych szkoleń i kursów z obu dziedzin.
W swojej pracy zajmuję się przede wszystkim:
– pomocą w zmianie nawyków żywieniowych,
– wprowadzeniem diet w chorobach żywieniowo zależnych,
– pomocą w odnalezieniu przyczyn zaistniałego stanu,
– analizą dotychczasowego sposobu żywienia,
– oceną składu ciała oraz parametrów zdrowotnych,
– wytyczaniem każdemu indywidualnej ścieżki zmian

Jeśli jest taka potrzeba, układam jadłospis lub przygotowuję odpowiedni plan żywieniowy.

   Pracuję również z dziećmi z nadwagą oraz ich opiekunami, ucząc ich prawidłowych zachowań żywieniowych. Zajęcia z najmłodszymi odbywają się w formie zabaw edukacyjnych, bez skierowania w stronę diety. Prowadziłam również zajęcia grupowe dla dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym.

   Jeśli podczas mojej pracy napotykam na głębsze problemy natury psychicznej ZAWSZE odsyłam pacjenta do specjalisty (psycholog, terapeuta, psychiatra). Zależy mi szczególnie na prawidłowym i odpowiednim do problemu poprowadzeniu pacjenta w stronę korzystnych dla niego zmian.